MÉZESKALÁCS, AHOGY MI KÉSZÍTJÜK

mézeskalács

MÉZESKALÁCS, AHOGY MI KÉSZÍTJÜK

Szenteste előtti napon gondoltam megosztom Veletek azt a mézeskalács receptet, amit évek óta készítek minden karácsony előtt. Általában én 2 héttel karácsony előtt szoktam megsütni, de legtöbbször az ünnepekre már sosem marad. 😀😀 Lássuk is a receptjét

 

Hozzávalók:

Tészta:
– 1 kg liszt
– 30 dkg porcukor
– 3 t.k. szódabikarbóna
– 1 tasak mézeskalács fűszerkeverék (1 csomag)
– 3 db tojás
– 250 ml méz (én akácmézet szoktam használni, de bármilyen méz megfelelő)
– 30 dkg margarin (legtöbbször a Vénusz vaníliaízű margarinját használom)

Tetejére:

– 2 db tojásfehérje
– 25-30 dkg porcukor

 

Elkészítés:

Egy nagy tálban összevegyítjük a lisztet, a porcukrot, a szódabikarbónát és a mézeskalács fűszerkeveréket, aztán jöhet hozzá a 3 db tojás, a méz és a végén a kicsit megolvasztott margarin. Addig gyúrjuk, amíg össze nem áll a tészta, közepes keménységűvé. Az elején a méz miatt kicsit ragadósabb lehet az állaga, de a liszttől szépen össze fog állni.
Ha összegyúrtuk a tésztát, akkor elosztjuk 4 részre, és lisztezett felületen egyenként kinyújtjuk őket körülbelül 0,5 cm vastagságúra. Fontos, hogy ne legyen nagyon vékony és nagyon vastag sem!
A kinyújtott tésztát “karácsonyi formák” segítségével kiszaggatjuk, és 180 fokra előmelegített sütőben légkeverésen megsütjük őket. Egy adagot körülbelül 5-8 percig kell sütni, és folyamatosan ellenőrzés alatt kell tartani, mert könnyedén odakap.

Ebből az adagból körülbelül 5-6 tepsinyi mézeskalács lesz. Így aztán lehet játszadozni az alapanyagok mennyiségével. Ha nem akarunk ilyen sokat sütni, akkor lehet felezni/harmadolni/negyedelni az adagot, ha pedig éppen többet szeretnénk, akkor növelni. 😉😉

Amikor megsült egy tepsinyi adag, én szalvétával kibélelt tálba teszem, és hagyom hűlni. Jöhet a díszítés! Nem szoktam mindegyiket kidíszíteni, mert akkor több órás procedúra lenne, mire elkészülök vele. Így ki szoktam választani 30-40 darabot, amit díszítek, a többi marad natúran. A mázhoz a 3 tojást szétválasztjuk. A sárgák sajnos kárba mennek, a fehérjéket viszont elkezdjük közepes fokozaton felverni a kézi mixerrel. Apránként adagoljuk hozzá a porcukrot, és a továbbiakban maximum fokozaton kemény habbá verjük. Ha ez megvan, betöltjük habzsákba, és kezdődhet is a díszítés kedvünk szerint. Az eredmény pedig:

mézeskalács

Nem vagyunk profi cukrászok, de igyekeztünk 😀

mézeskalács

Kollégáim karácsonyi meglepetései

Az idei évben azért is volt különleges a mézeskalács sütés, mert először készítettük együtt a párommal a közös kis lakásunkban. 😍😍

Ha tetszett a bejegyzés, akkor lájkoljátok a Facebookon, kommenteljetek, illetve kövessétek az oldalt az újabb bejegyzések könnyebb elérése érdekében. 
Ha szívesen megosztanád blogbejegyzéseidet, akkor várunk blogger csoportunkba:

https://www.facebook.com/groups/628471991062621/