05 márc 4 TIPP, HOGYAN PÓZOLJ INSTAGRAMON!
SZUPER FOTÓKRA VÁGYSZ? ÍGY PÓZOLJ!
A közösségi média térnyerésével lassan már mindenki úgy posztolja magáról a telefonnal készített fotókat, mintha legalábbis a Vogue-gal állna szerződésben, és súlyos eurókat fizetnének képenként. Tegyük hozzá, ez sok esetben így is van, ami nemcsak a képek minőségén, de a profil látogatottságán is egyaránt érezhető. Ők a profik, a modellek, a fashion-beauty-gasztro bloggerek – vagy csak szimplán időt nem kímélő wannabe influencerek -, akik az elkészített remekművel néhány száz (ezer?) like, és növekvő követői bázis reményében őrült módjára kattintgatnak. #mindentposztolunk
Sokan vagyunk viszont, akik hadilábon állunk a szelfikkel. Vekengünk a létező és nem létező ráncainkon, a fogainkon, nyüglődünk a sminkünkkel, na meg a hajunk is hogy áll, és hát ez a szett… Utáljuk az egészet. Fogalmunk sincs, melyik szög az előnyös, rimánkodunk az alkalmi fotósnak, hogy csak ne lentről készüljön az a kép, és pelyhes kiskacsákat megszégyenítő módon szánkkal csücsörítve próbáljuk beállítani a kedvező fényviszonyokat, miközben kétségbeesetten nyomnánk az exponáló gombot, de már zsibbad a karunk. Pedig az a fotó tulajdonképpen jó is lehetne. Hogy hogyan? Elárulunk néhány kulissza-titkot arról, hogyan pózolj az Instagramon!
-
NYELVET A SZÁJPADLÁSRA!
Furcsának tűnhet, pedig működik. Egy próbát mindenképpen megér! Nyelvünket a szájpadláshoz szorítva automatikusan megemeljük a fejünket, ezáltal nyúlik a nyak, peckesebb lesz az áll, és az undok toka is kisimul. Egyszerű trükk, nem igaz?
Photo by Alina Grubnyak on Unsplash
-
TEST-CSEL
Mind az arc, mind a test esetében jól jön egy kis csavar. Ha a fejünket akár felfelé emelve, akár lefelé döntve egy kicsit elfordítjuk, másképp éri a fény, és előnyösebb profilunkkal pózolhatunk a kamerának. Ha egészalakos képpel promotálnánk outfitünket, akkor is érdemes egy kicsit elfordulni, és kezünket csípőre téve villantani elbűvölő mosolyunkat a fotóapparát lencséjébe. Hogy miért fontos ez? Azért, mert legyen az a bicepsz bármilyen mesésen kidolgozott is, testünkhöz nyomódva, kissé szétlapulva sajnos nagyon lelombozó a látvány. Mutassuk meg a kar finom íveit! Ha dolgoztunk rajta azért, ha meg nem, hát akkor meg azért…
Photo by averie woodard on Unsplash
-
LÁBAKAT KERESZTBE!
Mi, 163 cm mélyek mit meg nem tennénk azért, ha csak egy ici-picivel magasabbak lehetnénk! A létező összes trükköt bevetjük, hogy optikailag nyújtsunk alkatunkon, így ha a bőszárú nadrághoz platform topánba pattintott lábunkat keresztbe hajítjuk, már jöhet is a „Csapó!”. Van benne veszélyfaktor, láttunk már keresztbe vetett lábakkal elinduló amazont a Budai Vár macskakövén, sok turista kapott riadtan a fényképező után. Bár a performansz lenyűgöző volt, érdemes mégis jól átgondolni a pózolást, még ha az a pár centi plusz, tudjuk jól, hogy sok mindenre is képes.
-
ISMERD MEG A MOSOLYOD!
Fotózáskor nagy dilemma a mosolygás. Legyen, ne legyen, mennyire nyissuk a szánkat, látszódjanak-e a fogak, ha kicsit elszíneződött a reggeli kávétól (meg az esti vörösbortól), hogy fog az vajon mutatni a fotón, lesz-e retus és egyáltalán, mi van, ha beragadt a spenót… Hiába, még ha csak egy egyszerű mosolyról is van szó, a tökéletes fotó érdekében nem árt azt begyakorolni. Ismerünk olyat, aki ha kell, ha nem, vigyorok, teli szájjal, fülig érőn, hófehér fogakkal, de van, aki kevésbé bátor. A csücsörítős póz továbbra sem ajánlott, nem csak azért, mert nyomokban sem tartalmaz természetességet, hanem mert mélyíti az ajkak körüli apró ráncokat, viszont ha jó képre vágyunk, akkor bizony meg kell tanulni nevetni! Szemmel mosolyogni, ajkakat résnyire nyitni, és próbálgatni, vajon melyik lesz a jövőbeni, a világ legtermészetesebb egymillió dolláros mosolya.
Photo by Ionut Coman Photographer on Unsplash
Szerző: Eat, Move & Smile
Kiemelt kép forrása: pixabay.com
Inspiráció: Vogue
Hello Kedves Olvasó! Ha tetszett a cikk, annak szívből örülök! Ha szívesen felhasználnád, kérlek, tedd azt jogszerűen. Mit is jelent mindez? A cikk teljes tartalma szerzői jogvédelem alatt áll, miszerint annak bármiféle felhasználásához a szerző, vagyis az én írásbeli engedélyem szükséges. Tegyük szebbé a világot! Köszönöm, hogy jó fej vagy!