15 tipp a kávés zsák felhasználására

15 tipp a kávés zsák felhasználására

A kávés zsák új élete

Egy igazi kávérajongónak egy szuperjó fogás, ha valahol hozzá tud jutni egy eredeti kávés zsákhoz. Oké-oké, megvan a kávés zsák, de mit csináljunk vele, hogy ne csak a helyet foglalja ez szekrényben?

Talán mindannyian láttunk már – ha máshol nem, képeken – barna vászon kávés zsákokat, rajtuk különböző fajta feliratokkal, esetleg grafikákkal. A termőterületeken mosás és szárítás után ilyen jutazsákokba töltik a kávét. Ezekben veszik át a kereskedők, akik aztán a hatalmas raktáraikba szállítják. Innen vásárolják fel a nyugati és észak-amerikai pörkölőüzemek.

A zsákokon szereplő feliratok alapján azonosítható a termőterület, az évjárat és a célállomás is. Sok országnak saját grafikája is van, illetve a fair trade logó is gyakran szerepel rajtuk.

A kávés zsákoknak erősnek és tartósnak kell lenniük, 60-70 kiló kávé szállítását kell kibírniuk több ezer kilométeren keresztül. Viszont a pörkölőüzemekben már úgy öntik ki a kávét, hogy felhasítják a zsákokat, így hulladék lesz belőlük. Nem érné meg a filléres alapanyagot visszaszállítani a termőterületekre. Így kerülhetnek közkézre a zsákok, melyekből szuper trendi dísz- vagy használati tárgy lehet a kávérajongók otthonában. Nálunk különböző internetes aukciós oldalakon lehet lecsapni egy-egy darabra. De barkácsboltokban vehetünk sima juta vászonanyagot, melyre stencilezve akár “hamisíthatunk” is “saját márkás” kávészsákokat.

Íme 15 tipp a zsákok felhasználására, újrahasznosítására. Te melyiket fogadnád be legszívesebben az otthonodba? Nekem a harmadikra fáj(na) nagyon a fogam! 🙂

[masterslider id=”27″]

Képek forrása: www.bigstockphoto.com
Szerző: Morvai Linda