5 EXTRÉM SZAKMA PASIKNAK – KÁVÉ NÉLKÜL

szakma

5 EXTRÉM SZAKMA PASIKNAK – KÁVÉ NÉLKÜL

Gondoltad volna, hogy van pár olyan szakma, ahol még kávézni sem olyan egyszerű?

Megmutatjuk, melyik az az 5 szakma, ahol elképzelhetetlen a nyugodt és problémamentes kávézás. Ha legközelebb bosszankodsz azon, hogy messze van a mellékhelység az asztalodtól az irodában, gondolja arra, hogy legalább nem kell 60 métert másznod lefelé, illetve a gravitációnak hála a kávéscsészében marad a kedvenc nedűd.

1. Toronydarus

A toronydaru az a T alakú gép, amivel a nagyon nagy és nagyon nehéz elemeket teszik a helyükre az építkezéseken. Tériszonyosoknak nem ez az álommeló, a toronydaru irányítása egy külön szakma. De bármilyen hatalmas építkezésről is beszélünk, a toronydaru bizony nem megy egész nap. Sőt, viszonylag kevés ideig van rá szükség, éppen ezért a toronydarus sokat várakozik fent, bezárva a daruba. (Akár egy királylány…illetve ő az emancipált világ királyfija.) A darukezelőnek, jócskán végig kell gondolnia, hogy mikor és mit fogyaszt, hiszen egy-egy toalett használathoz 60 méteres szintkülönbséget kell leküzdenie süvítő, jeges szélben. Ja, a toronydaruba nem visz lift!

2. Sofőr

Biztosan azt gondoltad, hogy a hivatásos sofőrök egész nap kávézgatnak a kocsiban. Hát nem! Abba gondolj bele, hogy bizony a sofőrnek mindig ott kell lennie a kocsinál és nincs olyan, hogy „csak kiugrottam egy kávéért” vagy „jaj, uram, most meg kell állnunk, mert wc-re kell mennem”. Nagyon gyakran csupán falatokkal és kortyokkal tartják magukat életben egész nap, mert ki tudja, mikor ugrasztják őket, ha pedig éppen nincsenek ott, az senkinek sem jó.

3. Búvár

Ha valaha is búvárkodtál már, biztosan tudod, hogy a hatalmas ruhákat nem a „gyorsan le és felkapós” jelzőkkel írhatjuk le érzékletesen. Egy-egy ilyen elengedhetetlen ruha fel- és levétele hosszú percekbe telhet, vagyis nagyon végig kell gondolni, hogy mikor és mit eszel-iszol, nem lehet csak úgy kiszaladgálni a mellékhelységbe. A búvárkodás során egyébként hasonló mennyiségű kalóriát lehet elégetni, mint a sífutással, kb. 700-800 kcal füstöl el egyetlen óra alatt. Mindezek ellenére a búvárok mindig könnyen étkeznek merülés előtt, mert a megváltozott nyomásviszonyokra érdekes reagálhat az emésztőrendszer. És sem feljönni nem lehet percek alatt, sem wc-re menni.

 

4. Rafting guide

Na most azt gondold végig, hogy a vadvízi evezést irányító egy aktuális vízeséssel küzdve megáll, kipattan a gumicsónak oldalára, előkapja a tuti kis porceláncsészéjét és szépen elkortyolgatja a finom kávéját. Talán kissé nehéz elképzelni, de éppen azért, mert teljesen lehetetlen. Persze élhet olyan rafting guide a világon, aki imád nyugodtan kávézni, biztosan nem vadvízi evezés közben csinálja ezt. Akkorra marad a hajóhoz kötött kulacs és a serény evezés az árral.

5. Űrhajós

Ez az a szakma, aminél több probléma is felmerül, ha a gravitációtól mentes térben szeretne kedélyesen kávézgatni az asztronauta. Ha csak az tart vissza a szkafanderes szakmától, hogy nem szeretnél lemondani a kávéról, akkor jó hírünk van. Szerencsére a NASA mindenre gondol, hogy a kb. 1×1 négyzetméteres térben az űrhajósok minél jobban érezzék magukat. Kifejlesztettek egy olyan speckó kávéscsészét, amiből gravitáció nélkül sem szökik meg a kávé. Így már nem is nehéz űrhajósnak lenni, nem? Csak akkor lehet baj, ha le kell ugrani kávéért a közeli boltba.

Forrás / Fotó: bigstockphoto.com