31 máj FECSKE VAGY BOXER? MITŐL JÓ EGY FÜRDŐNADRÁG?
A REJTELMES-SEJTELMES FÜRDŐNADRÁG TITKAI
A fürdőnadrág kiválasztása mindig óriási dilemma. Gondolhatnánk, hogy csak a nők esetében van ez így, de hallottunk már férfi próbafülkéből kiszűrődő zajokat, ami bár felébresztette bennünk sorstársi jóérzésünket, mégis mély megnyugvással konstatáltuk, hogy ez a fiúknak sem könnyebb. Ahhoz, hogy az üzlet polcáról a valóban versenyképes darabokat emeljük le, fontos ismerni a sarokpontokat. Ezek nemcsak megkönnyítik a választást, de eleve kiszűrik azon fürdőalsókat, melyek szorult helyzetbe hozhatnak.
A TÖKÉLETES FAZON
A kiválasztás első és legfontosabb kérdése: mire fogjuk használni? Férfiak esetében, ahogy az lenni szokott, ritkán merül fel többféle megoldás. Pedig nem mindegy, hogy szörfözni fogunk benne, a gyerekeket kergetjük a tengerparton, vagy hideg sörrel és lángossal a kezünkben a lányokat bámuljuk a partról. A „mindegy, csak jól nézzünk ki” érv számunkra szintén tökéletesen elfogadható, de érdemes átgondolni, hogy a fehér színű fecske mit enged majd láttatni egy másfél órás kiadós csobbanást követően.
Photo by JanFillem on Unsplash
A FÜRDŐNADRÁG ANYAGA
Tévedünk, ha azt gondoljuk, hogy az igazán jó fürdőnadrágnak elég, ha egyszerűen csak jól néz ki. Túl a látványon nagyon fontos, hogy anyagát tekintve kényelmes legyen, puha és rugalmas anyagból készüljön még akkor is, ha a strandolás alatt tartózkodnánk a hirtelen mozdulatoktól. A fürdőnadrág anyaga legyen vízlepergető, de ha igazán jó minőségűre vágyunk, már választhatunk a klórnak, kopásnak és UV sugárzásnak is ellenálló modellek közül is.
A fürdőnadrág legyen rugalmas. A poliészterből és nylonból készült darabok ideálisak a nyári strandtevékenységekhez, a hozzáadott lycra, spandex vagy elastan pedig tökéletesen biztosítja az akár egész napos viseletet. Vásárláskor érdemes ellenőrizni az anyag összetételét, hogy a hideg vízzel érintkezve senkinek se okozzon meglepetést.
MEGFELELŐ TARTÁS
Hogy a nyári sportok hevében minden a helyén maradjon, fontos a fürdőnadrág megfelelő kialakítása, és hogy mindenhol tökéletesen tartson, és ahol kell, ott takarjon. A különböző fazonok más-más veszélyforrást rejtenek magukban. A bőszárú boxer fürdőnadrág esetében fontos a beépített hálós bélés, és hogy fűzővel szabályozható legyen a derékrész mérete. Ha a tervezők gondoskodóan jártak el, akkor biztosan találunk zárható zsebet az oldalsó részen, vagy akár elrejtve a derék belső részénél.
Valamilyen, számunkra érthetetlen oknál fogva továbbra is hódít az Y-fazonú fecske a fürdőnadrágok fehér homokos kifutóján is. Ha ezt a fazont választjuk – mert lebeszélni erről úgysem lehet a fashionisztát -, ügyeljünk arra, hogy méretét tekintve igazodjon testalkatunkhoz. Az elnyűtt, túl kicsi vagy túlságosan elnyúlt daraboknak célszerű búcsút inteni – örökre -, és egy színben, fazonban és anyagösszetételében fittebb, divatosabb modellt választani.
Photo by Pixabay
HOSSZÚ LEGYEN VAGY RÖVID?
A fürdőnadrág hosszát mindenki maga dönti el, de itt is érdemes a célnak megfelelően hosszt választani attól függően, ki mennyit szeretne magából villantani. A túl hosszú nadrágok a kényelmet is negatívan befolyásolják, vízzel érintkezve az anyag elnehezülhet, vízi sportoknál pedig akadályozhatja a mozgást. Ezzel szemben a rövid fazonoknál – amennyiben az nem testhezálló – valós veszélyt jelenthet az optikai környezetszennyezés, így ha mégis ezt a stílusú fürdőalsót preferáljuk, mindenképpen tegyük meg az óvintézkedéseket, és ellenőrizzük a fürdőnadrág belső védelmi szerkezetét.
Photo by Oliver Sjöström on Unsplash
SZÍNEK, CSÍKOK ÉS MINTÁK
Az unalmas fürdőnadrágok ideje lejárt. Mint ahogy pólóban, cipőben, táskában is a színeset választjuk, nyugodtan lehet szárnyalni a fürdőnadrágok színösszetételét illetően is. Akár egy(két)színűt, akár pálmafás, unikornisos, flamingós vagy ananászos mintával ellátott darabot választunk, nem fogunk kitűnni a strandolók közül.
Ha mégis a letisztultabb modelleket preferáljuk, már számtalan elegáns fazon áll rendelkezésre, hogy a nyári napsütésben is kifejezzük a luxus márkák iránti maximális rajongásunkat.
Photo by @timmossholder on Pexels
Szerző: Eat, Move & Smile
Cover photo by @george-desipris on Pexels