Almás édesség az uzsonnás dobozba

Almás édesség az uzsonnás dobozba

Almás golyó sütés nélkül

Szeptember. Iskola. A szülőknek ez újabb feladatokat jelent, gyereket vinni, hozni, tanulni vele, bepakolni, tízórait csomagolni és még sorolhatnánk a végeláthatatlan teendőket. Most az ételkérdésben szeretnénk tanácsokat adni és egy uzsonnásdobozba való szuperegyszerű, egészséges almás süti receptjét is megmutatjuk.

Mit csomagoljunk csemeténknek, hogy az tápláló, bőséges, egészséges legyen és még kedvére való is? Tudunk versenyezni az iskolai büfék és a gyorséttermek csábító kínálatával?

Egy szomorkás párizsis zsömlével biztos nem. De ha elég menő az uzsonnás csomag, akkor van esélyünk. És hogyan érhetjük el, hogy elhangozzon a „király” jelző gyermekünk szájából? Legyen tízórai színes, szagos, meglepő!

 

A japánok ebben abszolút élenjárók a bento dobozaikkal. Ha csak a sushikra gondolunk, ott is nagyon rámennek, hogy a szemnek is gyönyörűség legyen az étel, ne csak az ízlelőbimbóknak. A kis osztott dobozkáikban is ízlésesen el vannak rendezve különböző fogások, a kifejezetten gyerekeknek készült dobozok pedig sokszor állatos, figurás motívumokat is tartalmaznak, amellett, hogy a doboz is szupercuki. Most mondhatnád, hogy korán reggel kávé előtt csinálja ezt a halál! De nyilván nem kell minden nap ilyen művészi szintre emelni a kajacsomagot és már akár fél perc ráfordítással is sokat lehet dobni a küllemen.

 

És hogy az anyuka is elégedett legyen az étellel, legyen az egészséges és tápláló és változatos is. Fontos, hogy szerepeljen a táplálékunkban szénhidrát, fehérje és zsír is.

A szénhidrát adja a testünk működéséhez az energiát. Lehet az szendvics, tortilla, croissant, muffin zabkása, müzli, tejberizs. A péksüteményekből válassz magos, teljes kiőrlésű termékeket. Ha a müzlit saját magad állítod össze, akkor nem kerül bele semmilyen olyan dolog, amit nem szeretnél, pl. különböző édesítő– és tartósítószerek vagy éppen allergének.

A csontok és izmok fejlődéséhez növekedéséhez fehérjére is szükség van. Ezeket húsokból (nem felvágottakból, hanem tiszta, sovány húsból), sajtokból, túróból, tejtermékekből, tojásból nyerhetjük.

A zsír is fontos energiaraktárunk, valamint a zsírban oldódó vitaminok miatt is elengedhetetlen. A jó zsírok bevitelére megfelelőek az olajos magvak, dió, mandula, de az avokádó, chia puding vagy a tonhal is.

Felnőttektől is sok olyat hallok, hogy egyszerűen elfelejtenek inni. Ezt megelőzendő a gyerekeknek egy kulacsba tölts ásványvizet, dobj bele egy kis gyümölcsöt, facsarj bele citromlevet vagy adj helyette egy szuper smoothie-t!

Ha végiggondoljuk a saját táplákozásunkat, megállapíthatjuk, hogy – ha a testünknek nem is feltétlenül, de – a lelkünknek „kell” a desszert is. És ez miért nem lehetne egy egészséges recept alapján készült házi nasi? Ráadásul gyorsan elkészíthető, sütés nélküli, laktózmentes és (a zabpehelyre figyelve!) gluténmentes is. Ilyen ez az almás-banános golyó!

almás édesség

Hozzávalók:

2 banán

1 alma

1 marék dió egészben

1 marék darált dió

1 marék mazsola (aki nem szereti, helyettesítse más aszalt gyümölccsel)

1 teáskanál kakaópor

kb 40 dkg apróbb szemű zabpehely

almás édesség

Elkészítés:

Az egész diót megpirítjuk (száraz serpenyőben) és kisebb darabokra tördeljük.

Az almát nagy lyukú reszelőn lereszeljük (nem kell meghámozni), a banánt villával szétnyomkodjuk (ezt azért nem árt meghámozni ;-))

Összekeverjük az almát, banánt, darabolt diót, mazsolát, kakaóport és adagoljuk hozzá a zabpelyhet úgy, hogy a végén majdnem jól formázható legyen – annál kicsit lágyabb. Azért hagyjuk kicsit lágyabbra, mert a zabpehely kis állás után megszívja magát a nedvességgel és utána lesz pont jól formázható.

Kis várakozás után golyókat formázunk a masszából és darált dióba forgatjuk. Darált dió helyett használhatunk kókuszreszeléket, kakaóport vagy tortadarát is.

Nálatok mi a kedvenc tízórai?

 

Forrás:

www.konyhalal.cafeblog.hu